Jūrmalā, pašā Lielupes krastā, Dzirnavu ielā 50 atrodas Jūrmalas pamatskola. Skolas ēka ir ekspluatācijā kopš 1900.g. Izglītības iestādi te nodibināja 1944.gadā. Speciālās izglītības iestāde šeit darbojas kopš 1974.gada. Tā bija pamatskola ar krievu apmācības valodu.

1974.gadā šeit tika izveidota palīgskola. Kopš 1992.gada – Jūrmalas speciālā internātskola. Kopš 2007.gada – Jūrmalas pilsētas speciālā internātpamatskola. Kopš 2013.gada – Jūrmalas pilsētas internātpamatskola. Kopš 2019.gada – Jūrmalas pilsētas pamatskola. Kopš 2021. gada - Jūrmalas pamatskola

Raiba vēsture ir namam Dzirnavu ielā 59, ēka tika celta pilsētas pašpārvaldes vajadzībām, visticamāk 19.gs, kaut arī daži slocenieki stāsta, ka mājas pirmais stāvs uzcelts jau Katrīnas Lielās laikā. 19.gs.otrā pusē tā esot bijusi vienīgā divstāvu ēka Slokā, saukta par ,,lielo namu”. Dažādos laikos līdzās pilsētas pašpārvaldei te patvērumu radušās arī dažādas skolas – Hāznera skola, zēnu elementārskola, dažādas pamatskolas klases. Pēc pirmā pasaules kara ēkas pirmajā stāvā atradās policijas iecirknis, policijas priekšnieka un pilsētas valdes apkopēja dzīvokļi, bet otrajā stāvā – Slokas pilsētas valde un skola. Īslaicīgi šajā ēkā atradušās arī aresta telpas. Ēka vairākkārt pārbūvēta un zaudējusi savu galveno iezīmi – četrkolonnu portiku un balkonu.