Lai ierobežotu vīrusa izplatību, šajā laikā tiks īstenoti vairāki piesardzības pasākumi, tostarp no 13. marta mācību process izglītības iestādēs norisināsies attālināti, 14.martā pieņemti jauni ierobežojumi:

Mācības attālināti

Ņemot vērā Covid-19 izraisīto situāciju pasaulē un arī iespējamos riskus Latvijā, valstī izsludināta ārkārtējā situācija līdz 14. aprīlim.

Lai ierobežotu vīrusa izplatību, šajā laikā tiks īstenoti vairāki piesardzības pasākumi, tostarp no 13. marta mācību process izglītības iestādēs norisināsies attālināti.

Bērnudārzs ĀRKĀRTAS SITUĀCIJĀM!

Līdz 14.aprīlim pirmsskolas izglītības iestādēs darbosies tikai dežūrgrupas.

Ārkārtas situācijā bērnu uz dežūrgrupu vest tikai, ja nav iespējamas citas pieskatīšanas iespējas.

Vecākiem tādā gadījumā jāraksta apliecinājums, ka bērns ir vesels, nav kontaktējies ar vīrusa slimniekiem un nav bijis vīrusa skartās teritorijās pēdējo 14 dienu laikā.

Apliecinājuma paraugs

Dežūrgrupā ir bērni dažādos vecuma posmos.

Būtiski samazinot cilvēku skaitu, kuri atrodas vienā telpā – samazināsies arī inficēšanās risks.

Svešvalodu centralizētie eksāmeni 12.klasēm un brīvlaiks

Ārkārtas situācijā centralizētie pārbaudījumi pārcelti uz 2020.gada maiju.

Arī 12. klases dodas pavasara brīvdienās no 16.-22. martam!

Informējam, ka esošajā situācijā, kad 12. klasēm ir pārcelta svešvalodu eksāmenu kārtošana uz 2020. gada maiju, nākamajā nedēļā 12. klases skolēni dodas pavasara brīvdienās kopā ar pārējiem skolēniem.

Mācības attlināti nākamajā nedēļā augstākās izglītības iestādēs un profesionālās izglītības iestādēs.

Tālmācības skolas atjauno informāciju par nepieciešamajiem papildtermiņiem.

Izglītiības iestādes seko aktuālajai informācijai Valsts pārbaudījumu informācijas sistēmā.

Nekādi mēģinājumi, treniņi, nometnes utt.

Līdz 14. aprīlim pārtraukti kultūrizglītības, sporta profesionālās ievirzes un interešu izglītības mācību procesi klātienē ārpus izglītības iestādēm un izglītības iestādēs – treniņi, sacensības, nometnes, mēģinājumi, u.c.

Tādējādi tiks veicināta sociālā distancēšanās, kas ir viens no priekšnosacījumiem Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Nekāda pulcēšanās

Publiskie pasākumi ir aizliegti, lai pasargātu mūs visus no plašākas korinavīrusa izplatības.

Tas attiecas uz svētku, piemiņas, izklaides, kultūras, sporta, atpūtas un citiem pasākumiem – katrs, kurš turpmākā mēneša laikā paliks mājās, parādīs, ka viņam rūp ne tikai sava veselība, bet visas mūsu sabiedrības veselība un labklājība. Būsim atbildīgi!

Informācija par Covid-19

Biežāk uzdotie jautājumi

Kā pareizi mazgāt rokas?

- Pirms roku mazgāšanas jāpārliecinās, vai pie roku mazgātnes ir visi nepieciešamie piederumi roku mazgāšanai.

- Saslapina rokas un apakšdelmus zem tekošas ūdens strūklas.

- Pārklāj rokas ar ziepēm (ieteicams izmantot šķidrās ziepes no slēgta trauka,jo uz cieto ziepju virsmām un ziepju traukos var saglabāties dažādi mikroorganismi no iepriekšējiem lietotājiem).

- Ziepes rokās saputo.

- Vismaz 15 sekundes enerģiski ieziepē visas roku virsmas, jo katra mazgāšanas līdzekļa efektivitāte ir atkarīga no tā iedarbības laika.

- To veicot, kārtīgi no visām pusēm berž plaukstas, pirkstu starpas, pirkstu galus pretējās rokas delnās, abu plaukstu virspusi, abus īkšķus pretējās rokas delnās, kā arī iztīra nagus.

roku mazgasana- Šajā laikā rokas nevajag turēt zem ūdens strūklas. Jāatceras, ka pēc paviršas mazgāšanas uz rokām paliek vietas, kur var saglabāties infekcijas slimību izraisītāji.

- Vismaz 10 sekundes rokas skalo zem tekošas ūdens strūklas.

- Roku mazgāšanas laikā izvairās no ūdens šļakstīšanās vai pieskaršanās izlietnei.

- Rokas nosusina ar tīru dvieli. Ārpus dzīvesvietas ieteicams izmantot vienreizlietojamos papīra dvieļus. Koplietojamie auduma dvieļi nav ieteicami, jo nav zināms, cik rūpīgi un efektīvi rokas nomazgāja cilvēki, kuri lietoja dvieli pirms Jums. Ar roku regulējamu ūdens krānu (maisītāju) aizgriež ar papīra dvieļa palīdzību. Uz ūdens krāna rokturiem var atrasties infekcijas slimību izraisītāji, jo tiem pieskaras arī pirms roku mazgāšanas.

- Papīra dvieli met atkritumu tvertnē, nepieskaroties papīrgrozam ar rokām.

- Ja nav pieejams aprīkojums roku mazgāšanai, ir pārtraukta ūdens padeve vai nav pieejams dzeramā ūdens kritērijiem atbilstošs ūdens, roku dezinfekciju var veikt bez mazgāšanas, lietojot ātras iedarbības roku dezinfekcijas līdzekli. Roku dezinfekciju bez mazgāšanas vēlama tikai tad, ja rokas nav acīmredzami netīras.

Apakškategorijas

Šeit ir redzama informācija par Jūrmalas pilsētas pamatskolas skolēnu pašpārvaldi.

Šeit ir redzama informācija par Jūrmalas pilsētas pamatskolas iekšējās kārtības noteikumiem.

Saite uz e-klases mājas lapu.